Tervislik eluviis
Enamik inimesi võtab ravimeid vastumeelselt. Eriti kui on olemas teisi, tervislikumaid valikuid. Gestatsioonidiabeedi ravi puhul sobib meetod, kuidas loomulikult teel stabiliseerida veresuhkrusisaldust.
Enamik inimesi võtab ravimeid vastumeelselt. Eriti kui on olemas teisi, tervislikumaid valikuid. Gestatsioonidiabeedi ravi puhul sobib meetod, kuidas loomulikult teel stabiliseerida veresuhkrusisaldust.
Te saate oma veresuhkrusisaldust kontrolli all hoida. Väga palju sõltub see sellest, mida te iga päev sööte. Selleks, et suurt veresuhkrusisaldust nii lühi- kui ka pikaajaliselt vähendada, on kolm spetsiifilist võimalust:
1) Sööge regulaarselt – hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök ja ainult kaks kuni kolm snäkki See aitab vältida tarbetut näksimist. Vältige suhkrurikkaid snäkke toidukordade vahel. Hommikusöök on eriti tähtis, sest magades organism toitu ei saa. See tähendab, et organism on lihtsalt kättesaadava energia ära kulutanud. Hiljem hakatakse kütusena kasutama valke.
2) Sööge tervislikke toite. Suurem osa toidust peaks koosnema värsketest köögiviljadest ja kiudainetest. Sööge taldriku suuruse järgi. Pool portsjonist peab sisaldama köögivilju. Esmavalikuna eelistage täisteratooteid ja mõelge ka portsjoni suurusele. Vältige suhkrut ja teisi kiiresti imenduvaid süsivesikuid. Sööge näiteks terve õun selle asemel, et juua õunamahla. Õun sisaldab palju kiudaineid, kuid mahlas on suur suhkrukontsentratsioon.
3) Tehke 30 minutit mõõdukat füüsilist trenni iga päev. Pidage meeles, et on tähtis teha igapäevaseid harjutusi, näiteks kasutada treppi lifti asemel või töötada kontoris kõrge laua taga seistes. Vältige paigalistumist nii palju kui võimalik. 30 minutit ei tundu palju, kuid see teeb aja jooksul imesid. Kujutlege, et te põletate 30-minutilise jalutuskäigu jooksul iga päev 150 kcal. Ühe aasta pärast on see juba 55 000 kcal, mis on umbes kaheksas kilogrammis kehvarasvas sisalduv energiahulk.
Meditsiiniline toitumisteraapia on uus ravivorm (sellest lähemalt saab lugeda siit). See on mõeldud tekkivate või arenevate haiguste ennetamiseks kindlate toitainete lisamisega organismi ravimite asemel. See ravi on rohkem kui kümne aasta pikkuste teadusuuringute tulemus Rootsi ja rahvusvahelistes uuringulaborites.
Meditsiinilisele toitumisteraapiale tuginedes oleme välja töötanud Preload® Balance’i, mis suudab veresuhkrusisaldust stabiliseerida. Looduslikke toitainete kontsentraate võttes on võimalik organismi hormonaalset tasakaalu saavutada. See valmistab keha ette veresuhkrusisalduse suurenemiseks eeloleval toidukorral, stabiliseerides nii veresuhkru reaktsiooni. See tähendab, et ei ole vaja kasutada ravimeid sama suures koguses, et organismis insuliinisisaldust muuta.
Nälg ja küllastustunne on kõigile inimestele omane seisund. Nälg kontrollib meie meeli ja tekitab tahtmise toitu otsida. Küllastuse signaalid hõlmavad tunnet, et keha on saanud piisavalt toitaineid ja energiat. Eksisteerib kahte tüüpi küllastust, üks on otsene küllastustunne, mis esineb söömise ajal, teine on küllastustunne kahe söögikorra vahel. Mõlemad on meile tähtsad, et aru saada, kuidas meditsiiniline toitumisteraapia saab meie toitumist positiivselt mõjutada.
Esimene protsess, mis kontrollib küllastustnnet on täiskõhutunne Kui me sööme, siis magu venib ja saadab kesknärvisüsteemi signaale, et kõht on täis. Kiudained, valgud ja rasv vähendavad mao tühjenemise kiirust, mis annab suurema küllastustunde ja suurendab veresuhkrusisaldust. Vedelikud, näiteks soodavesi, tühjendavad kõhtu kiiremini ja küllastustunne on väiksem, kui tekitab sellele vastav energiahulk tavalises toidus.
Veel üks protsess, mis mõjutab küllastustunnet, on toidu võime stimuleerida mitmeid hormoone. Need mõjutavad meie teadlikke kogemusi toidu tarbimisest. Samuti mõjutavad need meie keerulist füsioloogilist süsteemi, mis hoolitseb söödud toidu eest, jagades ja transportides keha kudedesse ning organitesse toitaineid.
Isu suurenemist stimuleeriv hormoon greliin kontrollib meie näljatunnet, samal ajal leptiin kontrollib meie küllastustunnet. Greliini toodetakse maos. Pärast söömist greliinisisaldus väheneb. Leptiin vabastatakse verre rasvkoest, kus seda toodetakse.
Kui toit jõuab pärast mao läbimist kaksteistsõrmiksoolde, hakatakse tootma mitmeid hormoone, mis annavad signaali küllastusest isu reguleerivale keskusele ajus. Kui me sööme, siis hakkab kõhunääre tootma insuliini. Insuliin kontrollib veresuhkrusisaldust ja mõjutab isu. Kui küllastushormoonide kontsentratsioon veres suureneb, siis organism saadab signaali, et söömist pärssida.
Täiendades toite ja eined õigete toitainete segudega, saame mõjutada organismi küllastussignaale. Nii on võimalik vältida liiga suure koguse või vale toidu söömist, näiteks kiireid süsivesikuid. See onngi Preload® Balance’i põhimõte. Selle kohta, kuidas need tooted „töötavad“, saate rohkem lugeda siit.
Preload® Balance põhineb meditsiinilisel toitumisteraapial ja on ravimeetod, mis on välja töötatud, et kaasa aidata veresuhkru tasakaalustamisele. Antud meetodi alusel on loodud ka meie esimene toode, mille koostis sisaldab täiesti looduslikke, muuhulgas hernestest, munast ja kibuvitsamarjadest saadud toitaineid ning suhkrupeedist pärit kiudaineid.
Toote nimeks on Preload® Balance ja seda tuleb juua 30 minutit enne põhisöögikorda (hommikusööki, lõunat ja õhtusööki), et suurendada täiskõhutunnet ja vähendada magusaisu.
Toode on müügil 235-ml tetrapakendis. Saadaval on viis maitset: mustika, kibuvitsamarja, õuna-kaneeli, tomati ja kohv.
Preload® Balance on välja töötatud Rootsi biotehnoloogiaettevõttes Indevex.
Preload® Balance on jook, mis põhineb meditsiinilisel toitumisteraapial (lugege sellest rohkem siin). Toitainete vedelal kujul manustamise idee on anda keha küllastussüsteemile „valestart“, lisades väikese koguse toitainete kontsentraati enne einet.
Küllastussüsteemi „valestart“ tekitab kindla küllastustunde täpselt eine alguses. Samuti aeglustub mao tühjenemine. See muudab veresuhkru reaktsiooni söödud einele ühtlasemaks, näiteks energia haripunkt saabub hiljem ega ole nii ilmekas. See tähendab, et insuliini toodetakse vähem ja on arvukalt ka teisi positiivseid järelmõjusid. Tasakaalus veresuhkrusisaldus mõjub meile positiivselt, andes meile järjepidevalt energiat ja vähendades söögiisu einete vahel. Kuid järsult kõikuv veresuhkrusisaldus, olles kord väga suur ja siis jälle väga väike, stimuleerib nälga ning tekitab söögikordade vahel magusaisu.
Veel üks efekt küllastussüsteemi „valestartimisel“ on see, et toidu tarbimine väheneb automaatselt ja tasakaalustub. Kui küllastussüsteem aktiveerub ja nälg vaibub, tekib isu tervisliku toidu järele ning himu kiireid süsivesikuid tarbida väheneb. Mitmed rahvusvahelised teadusuuringud (lugege nende kohta rohkem siit) on näidanud, et Preload® Balance on suurepärane ja tagab pikaajalised ning jätkusuutlikud tulemused.
Lihtsas keeles voldik Preload® Balance’i kohta on allalaadimiseks saadaval allpool.
Preload® Balance’i võivad juua kõik täiskasvanud, kuid peamiselt on see mõeldud naistele, kes muretsevad gestatsioonidiabeedi tekke pärast või neil juba on see.
Teadusuuringute kohaselt (lugege nende kohta rohkem siit) on Preload Balance osutunud gestatsioonidiabeedi tekkeriski vähendamisel väga tõhusaks.
Inimesed, kes on allergilised munade ja piimavalkude suhtes, ei tohi seda toodet tarbida. Naised, kellel oli diabeet enne rasedust, peaksid elustiili ja farmakoloogilisi raviviise arutama arstiga ning rasedusspetsialistiga.
Toote uuringutes ei leitud soovimatuid kõrvaltoimeid. Allergeene sisaldavad munad ja piimavalgud võivad põhjustada allergilisi reaktsioone.
Preload Balance’i võttes ohte ei esine. Toodet ei tohi üleannustada. Keha omastab vajalike toitainete hulga, ülejäänud eritub loomulikul teel.