Kuidas Preload® Balance toimib?

Preload® Balance on jook, mis põhineb meditsiinilise toitumisteraapia meetodil (täpsem info siin). Joogi tarbimise eesmärgiks on organismis täiskõhutunde tekkimise süsteemi varasem käivitamine, milleks varustatakse organismi enne söögikorda väikeses koguses kontsentreeritud toitainetega.

Täiskõhutunde varasem tekitamine tähendab, et inimene tunneb juba söögikorra alguses teatud määral küllastustunnet. Ka mao tühjenemine toimub aeglasemalt. See tagab veresuhkru ühtlasema tõusu pärast söögikorda, ehk siis energiataseme kõrgpunkt saabub hiljem ja on ühtlasi madalam. Tänu sellele toodetakse vähem insuliini, millega omakorda kaasneb mitmeid positiivseid tagajärgi. Tasakaalustatud veresuhkru tase mõjutab meid positiivselt, sest organismi energiatase püsib ühtlasena ja väheneb magusaisu söögikordade vahel. Tugevalt kõikuv veresuhkur (s.t olukord, kus veresuhkru tase tõuseb kõrgele ja langeb seejärel oluliselt) seevastu stimuleerib näljatunde tekkimist ning põhjustab kergesti soovi söögikordade vahel maiustuste järele haarata.

Täiendavaks efektiks täiskõhutunde varasema tekitamise juures on toiduportsjonite automaatne vähenemine ja pikemas perspektiivis paremini tasakaalustatud toidu tarbimine. Selle põhjuseks on asjaolu, et kui täiskõhutunde tekkimise süsteem kehas toimib ja näljatunne on vaigistatud, suureneb isu kasulike toiduainete järele ning huvi kiiresti imenduvate süsivesikute tarbimise vastu väheneb.

Mitmetest rahvusvahelistest teadusuuringutest (täpsem info siin) nähtub, et Preload® Balance toimib suurepäraselt ja tagab pikaajaliselt püsivad tulemused.

Altpoolt saate alla laadida infobrošüüri, kus Preload® Balance’it puudutav teave on lihtsalt ja arusaadavalt kirja pandud.